Červen 2008

MISS DOLL

30. června 2008 v 9:20 | blog miss |  Zajímavosti
Na YOUTUBE.com jsem našla dost jedinečnou ,,soutěž"....Jedinečnou v tom,že napodobuje světové soutěžě krásy.Musím říct,že je to velmi vypracované,každá dívka mávlastní originální šaty,je tam také vidět TOP 20,TOP 15,TOP 10 a TOP 5 a jsou zde představovány různé emoce dívek a nakonec nám velmi známý CROWNING MOMENt,jsou to převážně videa a tady máte odkaz na rubriku na mém blogu....


Trailery na MISS UNIVERSE 2008

30. června 2008 v 8:39 | blog miss |  Miss Universe 2008,Rok Dayany Mendozy

Na YOUTUBE.com jsem našla trailery na tento ročník MISS UNIVERSE,který je už v plném proudu...Charitativní aukce na MISS UNIVERSE 2008

27. června 2008 v 19:29 | blog miss |  Miss Universe 2008,Rok Dayany Mendozy

Celkově se vydražilo 23 OOO $. Z toho bylo $10,770 za plakát s podpisy dívek a $12,730 za jejich národní dárky, které každá přivezla... Celá částka byla věnována nadaci Nguyen Thai Binh Scholarship Fund, která podporuje vzdělání postižených dětí...

Taťána Kuchařová si založila vlastní nadaci

26. června 2008 v 18:39 | blog miss |  Miss World 2006,Rok Taťány Kuchařové

Taťána Kuchařová chce pomáhat znevýhodněným lidem

Co vznikne, když skloubíte krásu, inteligenci a osobnost?
Taťána Kuchařová. Takovou poklonu vysekl člen organizačního týmu světové soutěže krásy Miss Wold Krish Naidoo známé modelce. Oba se dnes zúčastnili tiskové konference k představení nově vzniklé nadace s názvem Krása pomoci, jejíž patronkou je právě Taťána Kuchařová.
"Jsem nejen patronkou, ale také iniciátorkou," oznámila přítomným dvacetiletá Taťána Kuchařová, která se tak přidala k dalším celebritám a založila nadaci pro pomoc potřebným.
Chci se zaměřit hlavně na seniory
"Smysl nadace je podle mne zejména v poskytování rychlé pomoci a při řešení jednotlivých konkrétních případů, které mnohdy vyjdou najevo až po upozornění druhými," vysvětluje Miss World 2006, jejíž nadace bude například pomáhat při řešení zdravotních a sociálních problémů.
Nadace se také zaměřuje na pomoc seniorům. "Proč zrovna já bych měla podporovat pomoc seniorům? Procestovala jsem hodně zemí a můžu srovnávat život seniorů v různých zemích. Právě na ně naše společnost zapomíná. Oni nestrádají jen v materiální oblasti, ale chybějí jim například kontakty nebo obyčejná komunikace s blízkými příbuznými," uvedla Kuchařová.
Jak zní moje krédo? Vždy být optimistou
Právě její nadaci přijel do Prahy podpořit Krish Naidoo, který působí jako člen poroty a patří do týmu Miss World přes třicet let. Podle něj je právě Taťána příkladem pro všechny mladé ženy nejen v České republice, ale i na celém světě. "Zosobňuje inteligenci, soucit, lidskost, eleganci, krásu, styl, osobnost a odhodlání. Její krédo je 'vždy být optimistou', je jistě na místě i při zakládání Nadace Taťány Kuchařové," nechal se slyšet Krish Naidoo.
Prostředky pro svou nadaci chce dvacetiletá studentka mezinárodních vztahů získávat prostřednictvím dražeb klenotů, módních přehlídek a dalších benefičních akcí. Podle ní ale v české společnosti dosud není dostatečná podpora pro charitativní aktivity. "V porovnání se zahraničím společnost stále k tomu nemá důvěru. Není to součást kultury. Chci, aby lidé věřili, že jim pomůžeme," uvedla.

Soupeřky připomínají svojí tvrdostí před objektivy ostré hokejisty při zápase :)-Jak vidí Eliška MISS UNIVERSE

26. června 2008 v 18:21 | blog miss |  Miss Universe 2008,Rok Dayany Mendozy
Aklimatizaci v exotickém Vietnamu, kde je nyní horko a vlhko, zvládla bez větších potíží Česká Miss 2008 Eliška Bučková, která tu reprezentuje Českou republiku na nejprestižnější světové soutěži krásy Miss Universe. Po příletu do Ho Či Minova města absolvovala už několik společenských akcí včetně přehlídky národních kostýmů a je stále v jednom kole. "Je to tady krásné, spřátelila jsem se tu s několika dívkami. Bydlím s belgickou miss, která je fajn a kamarádím se také se Slovenskou a Maďarkou, sympatická je i Australanka," řekla Česká Miss. A pak s nadsázkou a se smyslem pro humor uvedla, že některé další její soupeřky připomínají svojí tvrdostí před objektivy fotoaparátů ostré hokejisty při zápase. "Prostě se tlačí, aby byly vidět," dodala Eliška.

Při návštěvě v nákupním centru prý vybrala několik dárků pro své nejbližší. Líbilo se jí tam také přivítání soutěžících dívek - vystoupení vietnamských tanečníků a zpěváků a už použila několik slov ve vietnamštině, která se naučila před odletem.Spolu s dalšími kráskami si také vyzkoušela tamní národní kroj a padl jí skvěle.

Ve středu čekal Elišku spolu s dalšími kráskami ze všech kontinentů odlet do Hanoje. Následovat bude další cestování po Vietnamu. Česká královna krásy stráví v této zemi měsíc a 14. července přijde okamžik nejdůležitější, finále Miss Universe 2008 v přímořském ráji turistů, letovisku Nha Trang s překrásnými plážemi. A usměvavá, výrazná tmavovláska ze Strážnice by se díky svému šarmu a přirozenému chování neměla ani v tak obrovské konkurenci rozhodně ztratit.
by ceskamiss.cz


OBRAZEM: Perlová korunka pro Miss Universe

22. června 2008 v 20:58 | blog miss |  Miss Universe
Kdo ji měl na Hlavince?
OXANA FEDOROVA-RUSSIA-MISS UNIVESE 2002
JUSTINE PASEK-PANAMA-MISS UNIVERSE 2002
AMELIA VEGA-DOMINICAN REPUBLIC-MISS UNIVERSE 2003
JENNIFER HAWKINS-AUSTRALIA-MISS UNIVERSE 2004
NATALIE GLEBOVA-KANADA-MISS UNIVERSE 2005
ZULEYKA RIVERA-PUERTO RICO-MISS UNIVERSE 2006
RYIO MORI-JAPAN-MISS UNIVERSE 2007

ANNA SOPHIA ROBB-Keep Your Mind Wide Open

20. června 2008 v 13:09 | blog miss
Další zpívající herečkou je ANNA SOPHIA ROBB,která nazpívala krásnou písen k filmu Most do země Terabithia,která se ve volném překladu jmenuje OTEVŘI SVOU MySL.Aby zavřel oči a otevřel svou mysl,řekla Leslie(hraje ji práv Anna)Jessovi.Krásnej film a ještě krásnější písničky,tak si aspon tuhle poslechněte....
¨

Kate Winslet-WHAT IF(Titanic Edition)

20. června 2008 v 12:55 | blog miss
Víte,že Kate Winslet nazpívala jednu z písní k filmu Titanic?Ano a tímto songem kate ukazuje,že není pouze skvělá herečka,Aale také krásně zpívá...

QUEEN-Killer Queen

20. června 2008 v 11:12 | blog miss
Skvělá písnička od nesmrtelných Queenů....
(já wím,že je to pro některé z vás vykopávka,ale mě se to prostě líbí).

Záznam Finále EML Czech&Slovakia 2007

20. června 2008 v 10:43 | blog miss |  MS Elite Model Look
Letošní Vítězkou Českého kola Elite Model Look se stala
Hana Jiřičková.
A vítězkou kola Slovenského byla zvolena
Barbara Ištvánová.
V České republice a na Slovensku se soutěž Elite Model Look organizuje od roku 1991.
Do soutěže se mohou přihlásit všechny dívky ve věku 14-21 let s výškou nad 170 cm.
Díky struktuře soutěže se každá vítězka národního finále zúčastňuje finále mezinárodního, kde absolvuje množství focení, výuku chůze po molu a rozhovory pro média. Soutěž vrcholí galavečerem konaném v jedné z nejprestižnějších destinací světa, na jehož konci porota sestavená z mnoha světoznámých osobností vyhlásí budoucí hvězdu agentury Elite.

Záznam Finále EML 2007

20. června 2008 v 10:16 | blog miss |  MS Elite Model Look
Jak asi víte letošní finále Elite Model Look International 2007 se konalo v Praze.
Finále se uskutečnilo v Obecním Domě v Praze.
Budoucí Topmodelku vybírala rozsáhlá porota.
Jako první vybrala porota 15 superfinalistek,které získali smlouvu na 2 roky s agenturou EML a z nich poté 3 nejkrásnější,které získají kontakt na 2 miliony korun!!!!
Českou republiku reprezentovala šestnáctiletá studentka designu Hana Jiříčková.
Večerem provázejí tanečník Yemi a herečka Winter Ave Zoliová.

Sisi, první anorektička

20. června 2008 v 8:47 | blog miss

Kopcem spěchá skupinka žen. Velice rychle kráčí již několik hodin. Císařovně rychlé tempo svědčí, ostatní jí nestačí. Jak je to možné? Má problémy s plícemi a klouby, trpí nechutenstvím. Přesto tvrdě sportuje. Rychlá procházka je jen začátek, ještě ji čeká gymnastika, jízda na koni, možná plavání.
Sisi, Alžbětu Habsburskou-Wittelsbachovou, manželku Františka Josefa I., proslavily nejen romantické filmy, ale také její krása a zvláštní chování. Sisi (sama císařovna používala svou přezdívku s jedním "s") se nechovala podle dvorních pravidel. Byly její problémy psychické, či fyzické?
Tehdejší medicína nevěděla mnoho o skutečných příčinách nemocí, o tom, že by psychické problémy mohly způsobit nemoc těla, ještě nikdo neuvažoval. Sisi trápily nedefinovatelné obecné návaly slabosti, anémie (nedostatek železa), silná nervozita, deprese, migrény. Svou psychickou labilitu léčila instinktivně metodami, které dnes používají moderní terapeuti. Bohužel své sportování i střídmou stravu hnala do extrémů.
Anorexie není nic nového
"Doufám, že v mé příjemné společnosti budeš mít opět radost... z jídla," napsal jí manžel 8. února 1896. Alžběta často trpěla nechutenstvím, trápila se půsty a mnoha různými dietami, popisuje Jutta Wellmannová ve své knize Tajemství císařovniny krásy.
Živila se téměř jen mlékem a pomerančovou, citronovou či jinou ovocnou šťávou, dále šťávou vymačkanou ze špenátu a z masa. Jednou objevil František Josef na prostřeném stole načervenalý nápoj, jehož substanci nedokázal uhodnout. Byla to šťáva vylisovaná ze šesti kilogramů hovězího masa. Ve své době byla totiž považována za prostředek na hubnutí.

Celkově u Sisi bylo možné pozorovat příznaky chorobného nechutenství (anorexia nervosa): půsty, posedlost pohybem, nervozitu, přehnanou aktivitu, hypersenzibilitu, depresi, narcismus, bolesti hlavy, otoky z hladu a anémii. Zajímavé je, že podobné stavy ji přepadaly hlavně ve Vídni, kde byla spoutaná pravidly a pod neustálým dohledem. Na cestách jedla ráda a vydatně.
Jak zaplašit depresi
Zbožňovala rychlou a riskantní jízdu na koni, plavání, chůzi, při které jí téměř nikdo nestačil, šerm, gymnastiku. Vše mnoho hodin denně a bez vydatné stravy. Vše v pevné šněrovačce, v dlouhých šatech z mnoha vrstev látky, které neumožňovaly tělesnou termoregulaci. Při jízdě musela používat dámské sedlo, které se však nehodilo pro její závodní jízdu a krasojízdu, příliš zatěžovala kyčle a zádové svaly.
Proč to všechno? Zřejmě byla velice ješitná a snažila se udržet svou krásu. Zřejmě také trpěla depresemi. Lapená ve zlaté kleci už od šestnácti let plnila povinnosti císařovny. Instinktivně si tedy možná vybrala sport jako psychoterapeutickou metodu, kterou by jí zřejmě doporučili i současní odborníci.
Dnes se této metodě říká Jogger-High. Rozproudí se látková výměna, do těla se dostane více kyslíku, odplavují se škodliviny, zvyšuje se hladina serotoninu (hormonu štěstí). Sport zaplaší depresi na mnoho hodin. I dnes se mnoho nemocí léčí jezdeckou terapií. Pocit, že člověka nese živé a silné zvíře, že je možné mu důvěřovat a vést je, dává nemocnému novou sebedůvěru. Odborníci také vědí, že nedostatek slunečního světla může vyvolat deprese. Sisi za sluncem utíkala na jih. Dnes ozařování spektrálními lampami pomáhá těžce nemocným pacientům.

MS Elite Model Look

20. června 2008 v 8:34 | blog miss |  ►Modelingové agentury◄
Rozhodla jsem se vytvořit rubriku pro modelingovou soutěž ELITE MODEL LOOK.
Modelingová soutěž která proslavila takové modelky jako
LINDA VOJTOVÁ,CINDY CRAWFORD,GISELE BUNDCHEN nebo DENISA DVOŘÁKOVÁ je světově proslulá a letos se konala v Česku.


7 kousků,které musíte mít na dovolenou

20. června 2008 v 7:53 | blog miss
1. DLOUHÉ ŠATY
Šest kousků, které musíte mít na dovolenou
Letos jsou maxišaty opravdovým hitem.
2. KOLOVÁ SUKNĚ SE VZOREM
Šest kousků, které musíte mít na dovolenou
Mimořádně pohodlná široká sukně vás neomezí v pohybu a vypadat v ní budete jako španělská tanečnice.
3. RYCHLESCHNOUCÍ KRAŤASY
Šest kousků, které musíte mít na dovolenou
Superpraktické kraťasy se dají použít i na koupání, stačí je zkombinovat se stejně vzorovanou podprsenkou.
4. LEHKÝ TOP
Šest kousků, které musíte mít na dovolenou
Nejtenčí materiál vás zachrání před vedrem i v tropech.
5. NEZBYTNÁ TUNIKA
Šest kousků, které musíte mít na dovolenou
6. LNĚNÉ KALHOTY
Šest kousků, které musíte mít na dovolenou
Kalhoty volného střihu z chladivého lnu nesmí chybět v žádném kufru a navíc se nemusí žehlit.

7.SLUNEČNÍ BRÝLE ,,MASAŘKY"

TY Z VÁS,KTERÉ TO V PŘEDCHOZÍCH SEZONÁCH NESTIHLY BY SI MĚLY POŘÍDIT OBŘÍ SLUNEČNÍ BRÝLE!!!!!!!!!!
Móda na dovolenou

Do mody se vrací květinové děti....

20. června 2008 v 7:44 | blog miss
Letní rozkvetlá louka se může rozsvítit i na šatech. Nic nevypadá tak romanticky jako poupata a rozvité květy na lehkých materiálech.
CESTA K MAHARÁDŽOVI
Květinová móda
Overal s barevným indickým vzorem je velmi nápadným oblečením. Hodí se k sebevědomé ženě s velmi dobrou figurou. Pohodlný model oceníte hlavně v oblastech s velmi horkým podnebím.
POD SLAMĚNÝM KLOBOUKEM

Květinová móda
Volnější barevné šaty mohou být kouzelnou skrýší. Zajímavý detail, jako například barevná kontrastní stuha na tomto modelu, odvede pozornost od nedokonalosti postavy. Podobné šaty využijí i nastávající maminky.
PRINCEZNA NA HRÁŠKU

Květinová móda
Veselé dlouhé šaty a vypasovaný živůtek budou zářit hlavně na bronzově opáleném těle. Maximální délka šatů, které sahají až ke kotníkům, sluší více vysokým postavám. Pokud jste se ale zamilovala do podobného modelu a jste menšího vzrůstu, poohlédněte se po šatech s drobnějším vzorem.
KVĚTINOVÁ GENERACE

Květinová móda
Hippie styl nezůstal v zapomnění, jeho dozvuky se v módě objevují stále častěji. Pokud si pořídíte do svého šatníku volnou květovanou tuniku, určitě ji několik let bohatě užijete. Královnu Woodstocku z vás pak udělají klasické džíny s nohavicemi do zvonu.
ZÁPLAVA KVĚTIN

Květinová móda
Žabičkovaný top s jemným vzorem působí lehce a jednoduše ve spojení s tmavými džínami. Oživení dosáhneme, když na krk pověsíme několik výrazných šňůr s barevnými skleněnými korálky. Velké sluneční brýle pak jsou tou správnou tečkou.
ŠÁTKOVANÁ

Květinová móda
Velký barevný šátek oceníte zejména tehdy, když se i v parném létě často pohybujete v klimatizovaných místnostech.
NA HOUPAČCE

Květinová móda
Dlouhé volánové šaty patří k letošním hlavním trendům a nechyběly na žádné módní přehlídce. Inspirace romským folklorem zamávala zkrátka se všemi a barevné široké a dlouhé šaty si každý zamiloval.
PANÍ DOMU

Květinová móda
Top bez ramínek a skládaná sukně z bavlny patří k nejpohodlnějšímu oblečení. Jestli se stydíte ukazovat holé paže, sáhněte po bolerku s krátkým rukávem. Maskovací efekt je zaručen a model pak působí elegantněji.

Seznam účastnic MISS UNIVERSE 2008

19. června 2008 v 17:41 | blog miss |  Miss Universe 2008,Rok Dayany Mendozy
ALBÁNIE (Albania) - Matilda Mecini
ANGOLA- Lesliana Pereira
ANTIGUA A BARBUDA - Athina James
ARGENTINA - Silvana Belli
ARUBA- Tracey Nicolaas
AUSTRÁLIE (Australia) - Laura Dundovic
BAHAMY (Bahamas) - Sacha Scott
BELGIE (Belgium) - Alizee Poulicek
BOLÍVIE (Bolivia) - Katherine David
BRAZÍLIE (Brazil) - Natalia Anderle
ČERNÁ HORA (Montenegro) - Dasa Zivkovic
ČESKÁ REPUBLIKA (Czech republic ) - Eliška Bučková
ČÍNA (China)- Wei Zyia
DÁNSKO (Denmark) - Marie Sten- Knudsen
DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA (Dominican republic) - Marianne Cruz
EGYPT - Yara Naoum
EKVÁDOR (Ecuador) - Domenica Saporitti
ESTONSKO (Estonia) - Julia Kovaljova
FILIPÍNY ( Philippines )- Jennifer Barrientos
FINSKO (Finland) - Satu Sinikka
FRANCIE (France) -Laura Tanguy
GHANA- Yvette Nsiah
GRUZIE (Georgia)- Gvantsa Daraselia
GUAM- Siera Robertson
GUATEMALA- Jennifer Chiong
HONDURAS- Diana Barrasa
CHORVATSKO (Croatia)- Snježana Lončarevič
INDIE (India) - Simran Kaur
INDONÉSIE (Indonesia)- Putri Raemawasti
IRSKO ( Ireland) - Lynn Kelly
ITÁLIE (Italy)- Claudia Ferraris
IZRAEL (Israel)- Shunit Faragi
JAMAJKA (Jamaica)- April Jackson
JAPONSKO (japan) - Hiroko Mima
JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA ( South Africa)- Tansey Coetzee
KAJMANSKÉ OSTROVY (Cayman Islands)- Rebecca Parchment
KANADA (Canada)- Samantha Tajik
KAZACHSTÁN (Kazakhstan)- Alfina Nasyrova
KOLUMBIE (Colombia) - Taliana Vargas
KOREA- Sun Lee
KOSOVO- Zana Krasniqi
KOSTARIKA ( Costa Rica)- Maria Teresa Rodriguez
KURAKAO (Curacao)- Jenyfeer Mercelina
KYPR (Cyprus)- Dimitra Sergiou
MAĎARSKO (Hungary)- Jazmin Dammak
MALAJSIE (Malaysia)- Levy Li
MAURICIUS (Mauritius)- Olivia Carey
MEXIKO (Mexico)- Elisa Najera
NĚMECKO (Germany)- Madina Taher
NIGÉRIE (Nigeria)- Stephanie Oforka
NIKARAGUA (Nicaragua)- Thelma Rodriguez
NIZOZEMSKO (Netherlands)- Charlotte Labee
NORSKO (Norway)- Mariann Birkedal
NOVÝ ZÉLAND (New Zealand)- Samantha Powell
PANAMA- Carolina Dementiev
PARAGUAY- Giannina Rufinelli
PERU- Karol Castillo
POLSKO (Poland)- Barbara Tatara
PORTORIKO (Puerto Rico)- Ingrid Rivera
RUMUNSKO (Romania)- Laura Redac
RUSKO (Russia)- Vera Krasova
ŘECKO (Greece)- Dionissia Koukiou
SALVÁDOR (El Salvador)- Rebeca Moreno
SRBSKO (Serbia)- Bojana Boric
SINGAPUR (Singapore)- Shenise Wong
SLOVENSKO (Slovak republic)- Sandra Manakova
SLOVINSKO (Slovenia)- Anamarija Avbelj
SRÍ LANKA (Sri Lanka )- Aruni Rajapakse
ŠPANĚLSKO (Spain)- Claudia moro
ŠVÝCARSKO (Switzerland)- Amanda Ammann
TANZANIE (Tanzania)- Amanda Ole Sulul
THAJSKO (Thailand)- Gavintra Photijak
TRINIDAD A TOBAGO- Anya Ayoung- Chee
TURECKO (Turkey)- Sinem Sulun
TURKS A CAICOS- Angelica Lightbourne
UKRAJINA (Ukraine)- Eleonora Masalab
URUGUAY- Paula Diaz
USA- Crystle Stewart
VELKÁ BRITÁNIE ( United Kingdom)- Lisa Lazarus
VENEZUELA- Dayana Mendoza
VIETNAM- Lam Thuy Nguyen

Vychrtliny na Fashion Weeku

18. června 2008 v 13:24 | blog miss
Takovéto přízraky vydíme na molech ročně.
Kdy už to Skončí?
Uplatní se metoda BMI?
Uvidíme na molech konečně normální ženy?

Popelka z Prahy-LINDA Vojtová

18. června 2008 v 10:53 | blog miss |  LINDA Vojtová
Rozhovor


Ve třinácti vstoupila do modelingu jako neznámá slečna z Prahy. Za tu dobu se z ní stala diva s vizáží antické bohyně, jejíž tělo prodá cokoli. Linda Vojtová, slečna z Hanspaulky, prostě umí.Dotýká se vás trend zobrazený ve filmu Ďábel nosí Pradu? Myslím tím touhu po drahém oblečení. Je pravda, že ve svetru z konfekce nelze nikdy uspět?

Ti, kteří pracují v modelingu, musí následovat trend, který zrovna panuje. Nikdo z nás, ať už jsem to já, stylista nebo fotograf, si nemůže dovolit chodit špatně oblékaný, natož ve špatných značkách a bez špetky stylu.

A co kult absolutní štíhlosti, o kterém se také mluví?

Když jsem v modelingu ve třinácti letech začínala, byla jsem úplný cvalík. Měla jsem přes šedesát kilo. Pak jsem musela zhubnout, protože všechny modely jsou šité na figurínu, která má velikost 34. Modelky se prostě té dřevěné panně musí přizpůsobit. Kdybych neposilovala a jedla dál své oblíbené knedlíky, modeling bych určitě dělat nemohla.

Proč se vlastně velikost 36, kterou modelky dříve nosily, najednou smrskla na 34?
Velmi obdivuji éru devadesátých let, kdy ve světě módy kralovaly supermodelky, krásně tvarované holky, po kterých chlapi šíleli. Tehdy v modelingu byli fotografové jako Peter Lindberg, Irving Penn, Arthur Elgort, Richard Avedon. Všichni byli heterosexuální, někteří dokonce ženatí. Logicky se jim tedy líbily ženské tvary a krásné křivky, zatímco dnes za objektivy fotoaparátů stojí homosexuálové, kteří chtějí vidět chlapecké postavy bez prsou, boků a zadečku.

Při výšce 177 cm vážíte 55 kilo, váš BMI je tedy 17,5 - jste nezdravě podvyživená a na madridském týdnu módy (kde organizátoři zakázali předvádět modelkám s BMI nižším než 18) byste rozhodně neuspěla…

Myslím, že kauza s BMI je úplná blbost. Například já, jedenadvacetiletá dospělá ženská, si nemůžu poměřovat BMI se čtrnáctiletými křehounkými holčičkami, nebo naopak se staršími třicetiletými modelkami. Osobně pokládám BMI za velmi zavádějící údaj. Na něco tak specifického, jako je lidské tělo a jeho křivky a míry, nejde brát jednotný metr. Na jedné z nejdůležitějších módních internetových stránek www.style.com lze přesně vysledovat aktuální trend štíhlosti. Musím říct, že je mnohem přísnější, než když jsem ve světě módy začínala já. Holky jsou dneska také mladší a čím dál hubenější. Takové modelky pak ani nemohou oslovit případnou klientelu. Róby od Yvese Saint Laurenta nebo od Diora, které nosí vyzrálé ženy, mladé čtrnáctky určitě neprodají…

V tom věku jste s modelingem začínala i vy. Neměla jste pocit, že o něco přicházíte?
Určitě. Ve třinácti letech jsem dělala svoje první fototesty a ve čtrnácti se poprvé ocitla v Miláně. Přišla jsem tak o celou svou pubertu a ztratila kontakt s vrstevníky. Ale zvykla jsem si. Člověk dospěje rychle, je samostatný a kontakt se spolužáky už mu tolik nechybí. Na úkor těchto ztrát jsem spíš víc získala.

Nějaký konkrétní příklad?
Modeling byla vysoká škola mého života. Dospěla jsem díky němu velmi rychle. Některé věci bych bez modelingu vůbec nezažila.

Které věci?
Například cestování. Poznala jsem půlku světa a kromě Austrálie jsem byla na všech kontinentech. Cestováním a poznáváním nových kultur jsem získala úplně jiný pohled na svět i na život.

Na rozdíl od jiných modelek jste si dodělala střední školu. Stálo to hodně sebezapření, jezdit na přehlídky s učebnicemi?
Když jsem nastupovala do prváku na střední školu, jela jsem na soutěž Elite Model Look, kterou jsem vyhrála, a tudíž jsem první dva týdny výuky zameškala. Mezitím mamince pedagogové řekli, že už nemusím jezdit, že mě vyhazují. Ta se jim snažila vysvětlit, že si přece látku doplním, ale byli neústupní. Pořád dělali problémy. Byla tam velká závist a zášť. Přestoupila jsem tedy na soukromou školu, která mi poskytla individuální studijní plán. Létala jsem pak trasu New York-Praha i dvakrát týdně. Po nocích se učila na zkoušky, druhý den je absolvovala, třetí všechno zapomněla a šla opět na molo. Tenhle režim mi k maturitnímu vysvědčení zaplaťpánbůh stačil. Jsem velmi ráda, že jsem školu dokončila. Dneska je mi jedenadvacet a nedokážu si představit, že bych si ji dodělávala teď nebo ve třiceti. Už by se mi nechtělo.

Tvrdíte, že největším předpokladem, aby modelka byla úspěšná, je fotograf. Takže krása je pak modelce k ničemu?

Je spousta modelek, které nejsou tak hezké jako jiné, ale přesto jsou mnohem úspěšnější. Modeling je o charismatu, o energii, kterou člověk vyzařuje na celý štáb - fotografa, vizážistu a stylistu. Musíte být chytrá, zábavná, a hlavně nesmíte být nudná. A musí vás bavit vaše práce. Osobní kouzlo vás posunuje do úplně jiných dimenzí - nejenom lidských, ale i pracovních.
Proto si vás pak vybírají nejlepší světoví fotografové, jako jsou například Steven Meisel, Craig McDean, David Sims. Když se pro někoho nadchnou, má úspěch zaručen. Fotografové mají velkou moc.

Co je vaší největší devizou? Myslíte, že máte charisma na rozdávání?
To nevím, to musí prozradit ostatní. (Cudně klopí oči, pozn. red.)

Nafotila jste spoustu kampaní. Namátkou pro Giorgio Armani, na oblečení od Escady, Max Mary…
Co myslíte, že jste nejlépe prodala?

Spousta lidí mi říkala - a cítila jsem to i já sama -že kampaň pro Giorgio Armani mi skvěle sedla. Reklamy na módní dům Armani většinou bývají dost studené a odtažité a já jsem tam prý vnesla lidské teplo a světlo. Na tu práci vzpomínám opravdu ráda. Byla to pro mě velká pocta.

Nafotila jste editorial do známého módního časopisu Vogue. Jak jste se k této práci dostala?
Pracovala jsem se Stevenem Meiselem a on se rozhodl, že bude fotit jedině se mnou.

A jeho nepřemůže ani zlá čarodějka Anna Wintour alias Miranda z filmu Ďábel nosí Pradu?
Kupodivu ne. Anna se ale rozhodla prověřit si mě osobně. Amerika je hodně konzervativní a tenkrát jsem na Vogue byla asi opravdu ještě mladá.

A jak probíhalo setkání? Byla opravdu tak zlá?
Anna si mě zavolala na kobereček k sobě do kanceláře, což bylo samo o sobě velmi nezvyklé. Na vybírání modelek měla totiž svého direktora. Než jsem tam šla, všichni mi radili, ať si vezmu šaty, ať vypadám jako panenka. Tenkrát jsem to brala na lehkou váhu a vzala jsem si obyčejné džíny. Než jsem šla přímo k ní do kanceláře, její asistentka mi řekla, na co se Anna bude ptát, a zeptala se mě, jak jí na to budu odpovídat. Když jsem se pak objevila v její kanceláři (vypadalo to tam opravdu jako ve filmu Ďábel nosí Pradu), Anna se na mě usmála a řekla, že jsem velmi hezká a milá. Vyptávala se mě na to, kolik mi je let a jestli studuji. Řekla jsem jí, že ano, jí se rozsvítily oči a to bylo v podstatě všechno. Pak jen zasněně dodala: "Kéž by si všechny modelky dodělaly aspoň středoškolské vzdělání."

Teď je vám jedenadvacet let. Jaká je pozice modelky, které už je přes dvacet?

Začínala jsem v sedmnácti a největší kariéru prožila do svých devatenácti let. Po zhruba šesti sezonách je čas, kdy přicházejí nové tváře. Dříve to byly dvě tři holky za sezonu, teď jich je patnáct až dvacet. Dochází tak k velké fluktuaci. Gisele Bündchen začínala třeba až ve dvaadvaceti. Myslím, že modeling není tak úplně o věku, jak se říká. Spousta modelek má takové intervaly. Rok jsou nahoře, rok dole, pak se celý svět raduje, že se zase vrátily na výsluní a jsou krásnější než kdy předtím… Možná je to lepší, než se celou kariéru snažit o práci na jedné a té samé úrovni. Je lepší na čas se ztratit a pak zase zazářit. Pro klienty musíte být pořád 'excited' - pravidelně si měnit vlasy, styl oblékání i make-up. Nesmíte se zkrátka okoukat.

Koho v branži nejvíce respektujete?
Jako lidské bytosti rozhodně všechny do jednoho. Naší profesi ale nepřikládám takovou váhu jako ostatní. Pro mě to je práce a zábava, pro jiné životní náplň. Občas se směju, když fotografové někomu zběsile volají a řvou do telefonu: "Zvedni to, jde o život." V duchu si říkám, vždyť je to jenom móda. (Cituje větu z filmu Ďábel nosí Pradu.)

Za tuhle větu přece Anně Hathaway ve filmu Meryl Streep alias Miranda málem utrhla hlavu…
V tomhle s Mirandou alias Annou Wintour nesouhlasím. Pro ni je důležité, zda modelka přijde na casting o deset minut později. Já jsem tolerantnější.

Zapojila jste se do charity. Vypadá to, že právě charita je takřka povinností každé modelky.

Modelky mají strašnou sílu propojit svět charity a svět módy. Je v něm spousta bohatých lidí, kteří nevědí, kam investovat nebo kde přispět na dobrou věc. Modelky je pak logicky mohou velmi dobře nasměrovat.

Máte v životě ještě nějakou metu? Pohybujete se na špičce modelingové branže, může mít člověk jako vy ještě nějaké pracovní sny?
Moje sny jsou spíš osobní než pracovní. Chci být zdravá a šťastná a mít spokojenou a fungující rodinu. Znám lidi, kteří se honí za penězi, jejich hlavní metou je být slavný, bohatý a známý. Myslím, že nejsou šťastní. V New Yorku je spousta stylistek, kterým je přes padesát a žijí jenom módou. Nemají nic než ty svoje oblečky. Nemají manžela, nemají děti, jsou úplně samy. Navenek vypadají, že jsou v pohodě, ale nejsou. Aspoň já na jejich místě bych určitě nebyla. Do budoucna bych chtěla být v New Yorku co nejdéle, pravidelně se vracet domů a dělat modeling. Nevím, jak dlouho tenhle sen ještě potrvá.

A co až skončí?
Najdu si prostě něco jiného.